• Kontrast
  • Wielkość czcionki
  • A-
  • A
  • A+
logo logo
Godło Polski
ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE

Dodano: wtorek 19 grudnia 2023

W czwartek 14 grudnia o godz. 17.30 w Nekielskim Ośrodku Kultury odbyły się świąteczne występy przygotowane przez dzieci z Akademii Talentów.  Ten magiczny wieczór rozpoczął się jasełkami w wykonaniu grupy Sportowców.
 

Celem tej uroczystości było wprowadzenie zaproszonych gości w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie okazało się wyjątkowe i nawiązywało do ludowych tradycji. Dzieci przebrane w piękne kostiumy świetnie odegrały swoje role i doskonale poradziły sobie z folkowym repertuarem kolęd i pastorałek. To przepiękne widowisko dostarczyło wszystkim wielu wzruszeń i przeżyć.
Następnie w tak podniosłej atmosferze kolejne grupy przedszkolne zaprezentowały swoje kolędy i życzenia. Muzycy wystąpili z kolędą "Wśród nocnej ciszy" i  życzeniami w gwarze wielkopolskiej, Malarze zaprezentowali kolędę "Przybieżeli do Betlejem", Artyści - "Gore gwiazda Jezusowi"  i złożyli życzenia w gwarze krakowskiej. Następnie na scenie pojawili się Naukowcy i zaprezentowali się w utworze "Świeć gwiazdeczko", a na koniec wystąpili Plastycy z pastorałką "Tylko jedna jest taka noc" i złożyli życzenia po góralsku.

Zwieńczeniem świątecznego spotkania było wręczenie rodzicom upominków wykonanych specjalnie na tę okazję przez dzieci z naszego przedszkola. Nie zabrakło też słodyczy dla wszystkich gości.
Takie podniosłe chwile - nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych - lecz również wzmacniają bliskie serdeczne relacje. To był wyjątkowy czas! Wesołych Świąt!

Arleta Łamaszewska