• Kontrast
  • Wielkość czcionki
  • A-
  • A
  • A+
logo logo
Godło Polski
WIZYTY W BIBLIOTECE

WIZYTY W BIBLIOTECE

Dodano: poniedziałek 22 kwietnia 2024

W tegoroczny Dzień Książki przedszkolaki miały okazję odkryć magiczny świat literatury podczas wizyt w Bibliotece Publicznej w Nekli.

Po przybyciu na miejsce, z uśmiechem na twarzy powitały nas Panie Bibliotekarki, które przekazały nam cenne wskazówki dotyczące pobytu w miejscu, jakim jest biblioteka. Następnie przyszedł czas na czytanie bajek. Dzieci z zainteresowaniem wsłuchiwały się w najróżniejsze opowieści, które przenosiły ich w świat magii.

Kolejnym punktem były warsztaty plastyczne, zainspirowane poznanymi opowiadaniami. Dzieci z zapałem tworzyły prace plastyczne i aktywnie uczestniczyły w doświadczeniach. Po warsztatach przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki i swobodne przeglądanie ulubionych książek, w specjalnie przygotowanym do tego kąciku.

Dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń i inspiracji, gotowe do dalszego odkrywania świata literatury. Wizyta w bibliotece była dla przedszkolaków cenną lekcją o wartości czytania i bogactwie wyobraźni, jakie niesie za sobą świat książek. Bo przecież „książki to nie tylko przyjaciele, ale także najlepsi nauczyciele!"

Paulina Lewandowska


 


Galeria zdjęć