• Kontrast
  • Wielkość czcionki
  • A-
  • A
  • A+
logo logo
Godło Polski
DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Dodano: poniedziałek 22 kwietnia 2024

Światowy Dzień Języka Angielskiego przypada dnia 23 kwietnia. Nie jest to przypadkowa data, ponieważ ten dzień uważa się za dzień narodzin i śmierci Williama Szekspira. Był on genialnym angielskim poetą i dramatopisarzem oraz niezwykle ważną postacią w kulturze.

Funkcją Dnia Języka Angielskiego jest również zwrócenie uwagi na różnorodność językową i kulturową. Mimo to język angielski umożliwia komunikowanie się między sobą i wzajemne zrozumienie na całym świecie.

Każda z naszych grup przedszkolnych uczciła Światowy Dzień Języka Angielskiego, a pomogła nam w tym Pani mgr Natalia Turz-Kozłowska, która na co dzień uczy przedszkolaki języka angielskiego. Dzieci zapoznały się z wieloma ciekawostkami o Wielkiej Brytanii, śpiewały angielskie piosenki oraz wspólnymi siłami starały się przedstawić i opowiedzieć o sobie w języku angielskim. Na koniec przedszkolaki wykonały prace plastyczne i plakaty dla utrwalenia wiedzy i zdobytych na zajęciach informacji.

Ten dzień pogłębił świadomość dzieci, jak ważny jest język angielski oraz że warto się go uczyć, ponieważ jest to język, którym mówi najwięcej ludzi na naszym globie i jest to język urzędowy wielu państw!

Weronika Szczecińska


 


Galeria zdjęć