logologo

POZNAJEMY ZAWODY

data dodania: czwartek 11 września 2014

POZNAJEMY ZAWODY

W ramach projektu realizowanego przez wychowawcę w grupie Muzyków przedszkolaki odwiedziły różne zakłady pracy.

Najpierw udały się do piekarni i cukierni Państwa Eitnerów, gdzie dowiedziały się, z jakich produktów powstaje chleb i wszelkie słodkości, oraz jak przebiega sam proces przygotowania, wyrobu i wypieku ciasta. Dzieci były zafascynowane urządzeniami znajdującymi się w piekarni, zwłaszcza ogromnymi piecami.

Państwu Eitnerom oraz pracownikom serdecznie dziękujemy za słodkie upominki, które przygotowali dla naszych przedszkolaków.

Następnie Muzycy udali się do warsztatu pana Ryszarda Kubiaka. Właściciel firmy zaprezentował działanie przeróżnych maszyn i pokazał narzędzia, którymi na co dzień posługuje się w swojej pracy. Chłopcy z naszego przedszkola wykazali się wyjątkową odwagą i próbowali pomagać panu mechanikowi.

Panu Ryszardowi złożyły dzieci podziękowania i wręczyły laurkę.

Miłą niespodzianką na koniec pieszej wycieczki była wizyta w sklepie, którego właścicielką jest pani H. Frąckowiak. Zawód ekspedientki spodobał się zwłaszcza dziewczynkom, ale wszystkie przedszkolaczki zwiedziły zaplecze i wysłuchały wykładu na temat prowadzenia sklepu. Miłą niespodzianką dla dzieci były cukierki, które zabrały do przedszkola, aby poczęstować nimi kolegów i koleżanki z młodszej grupy.

W imieniu Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i Dzieci składamy jeszcze raz serdeczne podziękowania Właścicielom Firm za miłe przyjęcie i poświęcony czas.


powrót do listy

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl