logo

ALPAKI U AGI

data dodania: piątek 12 lipca 2019

ALPAKI U AGI

Dnia 14 czerwca br. dzieci z grupy Malarzy i Muzyków wraz z Paniami udały się na wycieczkę do Słomówka, aby bliżej poznać zwierzątka zwane alpakami. Przedszkolaki z zachwytem podziwiały piękne i puszyste zwierzątka…

 

Na początku dowiedzieliśmy się, co jedzą alpaki; jak prawidłowo je karmić i jak należy się przy nich zachowywać. Następnie karmiliśmy je ich ulubionym przysmakiem, jakim są marchewki. Radość dzieci była ogromna - wszyscy z uśmiechem na twarzy chętnie podawali alpakom marchewki. Dzieci również głaskały przytulne w dotyku zwierzątka, a byli nawet tacy śmiałkowie, którzy chętnie przytulali się do przyjaznych alpak. Dla naszych milusińskich zorganizowany został przez panie właścicielki piknik, na którym czekał na wszystkich poczęstunek. Po krótkim odpoczynku dzieci wykonały portret alpaki wykorzystując ich wełenkę. Liczne atrakcje, takie jak: wata cukrowa, bańki mydlane, gry i zabawy przygotowane dla naszych dzieciaczków z pewnością zostaną w ich pamięci na długo.

 
Wszyscy z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do przedszkola i już dziś wiemy, że niedługo chętnie wrócimy do naszych nowych przyjaciół.

 

Weronika Zielniewicz


powrót do listy

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl