logo

WARSZTATY KULINARNE Z PIZZĄ

data dodania: wtorek 16 lipca 2019

WARSZTATY KULINARNE Z PIZZĄ

Dnia 10 i 12 czerwca 2019 r. w Akademii Talentów odbyły się warsztaty kulinarne - prowadzone przez panią Weronikę - podczas których przedszkolaki poznały kolejne etapy wykonywania pizzy, składniki potrzebne do jej przygotowania oraz obejrzały specjalny piec do jej wypieku.

Po pokazie dzieci miały możliwość przystąpić do samodzielnego przygotowania pizzy ze swoimi ulubionymi składnikami- smarowały ciasto sosem pomidorowym i układały na nim ser. Jak przystało na prawdziwych szefów kuchni, dzieci poradziły sobie z tym znakomicie. Wszyscy bardzo poważnie potraktowali zadanie i w wielkim skupieniu zajęli się pracą. Po udekorowaniu, pizze zostały umieszczone w piecu i pięknie upieczone. Efekty naszych prac okazały się bardzo ciekawe, a co najważniejsze bardzo smaczne.

Zajęcia kulinarne okazały się dla dzieci fascynującą podróżą do świata smaków, zapachów i kolorów, a wspólne przyrządzanie posiłku - okazją do wzmocnienia współdziałania i przyjaźni między nimi. Nasze przedszkolaki z pewnością przeżyły wiele wrażeń i emocji. Było pouczająco, zjawiskowo, radośnie, a przede wszystkim pysznie!

 

Agnieszka Owczarzak


powrót do listy

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl