logo

PARTIOTYCZNY KONCERT

data dodania: poniedziałek 18 listopada 2019

PARTIOTYCZNY KONCERT
W piątek 8 listopada do naszego przedszkola zawitał Klub Małego Muzyka z koncertem pt. „Fryderyk czy Frycek Chopin?” Dzieci wysłuchały utworów najwybitniejszego polskiego kompozytora i pianisty, a następnie włączając się w akcję „Szkoła do hymnu” odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”.
 
W czasie koncertu dowiedzieliśmy się, że pierwszym utworem skomponowanym przez Fryderyka w wieku 8 lat był „Polonez g-moll”. Artyści opowiedzieli dzieciom, czym jest i do czego służy klucz wiolinowy oraz przedstawili gamę. Wszyscy razem nauczyliśmy się i odśpiewaliśmy ten muzyczny alfabet. Sprawdziliśmy również, czy za pomocą muzyki da się namalować obraz. Dzieci z zachwytem podziwiały powstały pejzaż. Wysłuchały kolejnych dwóch utworów i oceniały, który z nich należał do smutnych, a który do wesołych. Wszyscy poznali również trzy różne szybkości utworów, do których dostosowali kroki taneczne. Przedszkolaki radziły sobie znakomicie. Na koniec wysłuchaliśmy poloneza, a także zobaczyliśmy, jak wygląda podstawowy krok tego tańca w wykonaniu przybyłych do Akademii Talentów artystów. Wszyscy z uśmiechami na twarzy wspominają dzisiejszy koncert i czekają już na następny!
 
Po koncercie wzięliśmy udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Odświętnie ubrani, z należytą czcią odśpiewaliśmy cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Włączając się w obchody Narodowego Święta Niepodległości, zapaliliśmy znicze pod pomnikiem ofiar poległych w walkach o wolność  Ojczyzny oraz wzięliśmy udział w gminnych obchodach tego Święta zorganizowanych na ul. Poznańskiej  w Nekli - w miejscu męczeństwa i mordów dokonanych na Polakach w latach 1939-1942.
 
Weronika Tobolska

powrót do listy

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl