logo

DZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA

data dodania: piątek 29 listopada 2019

DZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA
W całej Europie w listopadzie obchodzony jest Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Jego cel to promocja zdrowego trybu życia wśród najmłodszych i dobrych nawyków żywieniowych. W naszym przedszkolu w środę 13 listopada dzieci z wszystkich grupy mogły się dowiedzieć, jak ważną rolę pełnią warzywa i owoce w naszej diecie, biorąc udział specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach.
Nawyki żywieniowe z dzieciństwa mają wpływ na późniejszy styl życia i odżywiania. Dzieci, które poznają zalety zbilansowanego odżywiania i wiedzą, jak świadomie wybierać produkty żywnościowe, będą w dorosłym życiu prowadzić zdrowy styl życia. Warto również pamiętać, że zdrowe odżywianie to przede wszystkim profilaktyka chorób, a także inwestycja w prawidłowy rozwój układu odpornościowego dziecka.
Tego dnia pokazaliśmy naszym przedszkolakom, że zdrowa dieta wcale nie musi być nudna i niesmaczna. Dzieci z grupy Muzyków, Naukowców i Plastyków miały okazję wspólnie z wychowawczyniami przygotować pyszne koktajle owocowe z mandarynkami, bananami, czy truskawkami. Powstały też pyszne kanapki przygotowane przez Artystów, sałatka owocowa wykonana przez Plastyków i Sportowców czy kolorowe warzywne frytki zrobione przez Malarzy. Wszystkie zdrowe, niekiedy egzotyczne, przysmaki zostały zjedzone w błyskawicznym tempie, z wielkim uśmiechem na twarzy. Każdy mógł się pochwalić zdolnościami kulinarnymi oraz wiedzą na temat przygotowywania swoich ulubionych potraw.
Nasze przedszkolaki miały również okazję poznać pracę dietetyka. Pani Marta, która nas odwiedziła wiele nam powiedziała na temat piramidy żywnościowej oraz roli witamin w życiu każdego z nas. Był to na pewno dzień pełen wrażeń, zarówno dla nas jak i maluchów! Bądźmy rozważni i starajmy się pamiętać, by codziennie dostarczać swojemu organizmowi porządną dawkę witamin, które chronią nas przed schorzeniami i pozwalają się cieszyć dobrą kondycją przez cały rok.
 
Łamaszewska

powrót do listy

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl