logo

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

data dodania: wtorek 3 grudnia 2019

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
26. listopada w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień  Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie. Dzieci dostały specjalnie przygotowane na tę okazję misiowe opaski na  głowę i uczestniczyły w ciekawych zajęciach.
 
Przedszkolaki zapoznały się z historią pluszowego misia. Następnie rozpoznawały na ilustracjach misie z bajek. Poznały między innymi Misia Baloo z „Księgi Dżungli”, misia Jogi i Bubu, Misia Colargola, Misia Uszatka, Misia Padingtona, a także Kubusia Puchatka, Misia Haribo, Gumisie oraz Gumimisia. Nie zabrakło informacji o niedźwiedziu z bardzo lubianej przez dzieci bajki „Masza i Niedźwiedź." Dzieci miały też zadanie zaprezentować przed grupą swoje pluszaki i podać ich imiona. W tym dniu dzieci miały okazję spróbowania misiowego przysmaku, czyli miodu. Wszystkim bardzo smakowało. Przedszkolaki mogły również sprawdzić swoją wiedzę w misiowym quizie, układały też  misiowe puzzle na czas. Zwycięskie drużyny otrzymały stosowne medale.
 
Przedszkolaki wykonywały prace plastyczno-techniczne. Dzieci malowały i wyklejały misie na kartce, później przystąpili do wykonania misiowych masek. Tego dnia wszystkie dzieci świetnie się bawiły i wykonały bardzo starannie swoje zadania. Na zakończenie tego cudownego i pełnego emocji dnia dzieci bawiły się i tańczyły ze swoimi pluszakami do misiowych piosenek m.in. "Jadą, jadą misie" oraz "Stary niedźwiedź mocno śpi". Za bardzo aktywny udział w zajęciach nasi milusińscy otrzymali specjalne upominki w postaci babeczkowych misiów "Lubisiów" oraz dyplomów Przyjaciela Pluszowego Misia. Ten dzień na pewno zapisze się w pamięci naszych cudownych przedszkolaków.
 
Anna Łatas

powrót do listy

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl