logo

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

data dodania: piątek 13 grudnia 2019

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

28 listopada (czwartek) nasze przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Tego dnia wszystkie dziewczynki przebrały się za wróżki, a chłopcy za czarodziejów. Z kolei Panie - wróżki przygotowały dla dzieci wiele atrakcji.

Dzieci mogły „poznać swoja przyszłość” – tę bliską np. „co dostanę od Mikołaja” i tę daleką… „kim będę w przyszłości”. Tradycyjnie rozpoczęliśmy od lania wosku, a powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni. Przedszkolaki odgadywały, co je czeka i czego mogą się spodziewać w przyszłości. Następnie dzieci ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Rzucały pieniążkami do miski z wodą, aby spełniły się ich najskrytsze marzenia. Piekły też pyszne ciasteczka z wróżbą. Za pomocą przygotowanych obrazków i karteczek sprawdzały, kim zostaną w przyszłości. Dużo radości przyniosła również dzieciom wróżba z kubeczkami przepowiadającymi przyszłość oraz serca z imionami przyszłych sympatii.

Tego dnia przedszkolaki wykonały wiele przepięknych prac plastycznych – były andrzejkowe kolorowanki, składane czarodziejki z przygotowanych wcześniej elementów, kolorowe różdżki, pająki oraz talizmany szczęścia z kamieni. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się także czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do wesołej, wspólnej zabawy i zapoznania się z tradycją andrzejkową.

Marzena Antczak


powrót do listy

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl