logo

WALENTYNKI 2020

data dodania: wtorek 3 marca 2020

WALENTYNKI 2020

14 lutego 2020 r. przedszkolaki pod hasłem "Serduszko puka w rytmie cza-cza" świętowały Walentynki. Z tej okazji każdy miał na sobie czerwony element garderoby, a podczas drugiego śniadanka królowały czerwone przekąski. Jak co roku, działała też poczta walentynkowa!

W tym roku ilość karteczek znajdujących się w skrzynce walentynek zaskoczyła nie tylko organizatorów, ale i samych obdarowanych, ponieważ w tym dniu każdy otrzymał niejedną piękną kartkę z życzeniami.

W czasie zajęć dydaktycznych dzieci zapoznały się z historią i tradycjami walentynkowymi oraz poznały znaczenia słowa "walentynka". Z okazji Walentynek został również zorganizowany konkurs pt: "Walentynkowe nakrycie głowy", w którym wzięło udział sporo chętnych przedszkolaków i ich rodziców, za co serdecznie dziękujemy oraz kierujemy wyrazy uznania oraz podziwu dla wszystkich uczestników za niezwykłą kreatywność. Wszyscy mali uczestnicy konkursu zaprezentowali się na przedszkolnym pokazie mody, a każda praca została nagrodzona.

Nie zabrakło także wspólnej zabawy i tańców. Dzieci chętnie uczestniczyły w tańcu z balonem do piosenki "Serduszko puka w rytmie cza-cza" Marii Koterbskiej, w zabawach "Uwaga! Serduszko parzy", "Serduszko do pary", "Dwa kółeczka" i w wielu innych.

Na zakończenie zajęć odbyły się małe warsztaty artystyczne, przedszkolaki ozdabiały różnymi technikami plastycznymi serduszka - walentynki, zostały wywieszone na gazetkach.

 

 

Agata Haenel


powrót do listy

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl