logo

Wydarzenia

data dodania: poniedziałek 6 kwietnia 2020

WYCIECZKA DO ARENDEL

W środę 04.03.2020 r. dzieci z grup Sportowców i Plastyków odwiedziły wioskę norweską Arendel, która jest atrakcją agroturystyczną w stylu skandynawskim, znajdująca się w miejscowości Zagórów. Wioska ta znajduje się na pięknie zalesionym terenie.

Dzieci miały okazję zapoznać się z architekturą domków norweskich oraz występującą tam fauną. W tym przepięknym miejscu można było zobaczyć kuce fiordzkie, kuce szetlandzkie, kozy oraz kury, jednak największą atrakcją były – oczywiście – renifery! Każdy z nas miał okazję obejrzeć je z bliska oraz zaprzyjaźnić się z każdym z nich. Podczas oprowadzania, dzieci mogły dowiedzieć się nieco więcej o kulturze, zwyczajach i tradycjach Norwegii. Przewodnik miał nielada wyzwanie, ponieważ dzieci zadawały mu bardzo dużo ciekawych pytań, np.: Dlaczego renifery nie latają? Czy renifery świecą w nocy?

Pogoda nam sprzyjała, dlatego mieliśmy okazję brać udział w zabawach na świeżym powietrzu, między innymi w przeciąganiu liny oraz w animacjach z chustą. Następnie przedszkolaki musiały wykazać się w quizie, który dotyczył ciekawostek związanych z wioską Arendel. Każda z grup rozwiązała test bardzo dobrze, więc zostaliśmy nagrodzeni małymi upominkami.

Na koniec czekały na nas przepyszne kiełbaski z ogniska, które każdy uczestnik wyjazdu zajadał ze smakiem.

Polecamy odwiedzać to przepiękne miejsce. My na pewno tam wrócimy!
 

Agata Haenel


powrót do listy

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl