logo

PLASTIK - REZYGNUJĘ, REDUKUJĘ, SEGREGUJĘ

data dodania: piątek 23 października 2020

PLASTIK - REZYGNUJĘ, REDUKUJĘ, SEGREGUJĘ

Sprzątanie świata to międzynarodowa kampania polegająca na zbiorowym sprzątaniu śmieci przez młodzież szkolną, harcerzy oraz członków organizacji ekologicznych, a także przez dzieci przedszkolne. W tym roku w wielu placówkach akcję zorganizowano w nieco innej formie.

„Plastik? Rezygnuję, redukuję, segreguję” - to motyw przewodni tegorocznej akcji, która mobilizuje nas do zastanawiania się, jak możemy zredukować zużycie plastiku, czy możemy zredukować jego zużycie, czy możemy zrezygnować z niektórych plastikowych przedmiotów. I najważniejsze jak - prawidłowo segregować plastik.

W poniedziałek 19 X 2020 nasze kolorowe sale stały się miejscem dla niekonwencjonalnych zajęć, których celem było nauczyć dzieci ochrony środowiska i przyjaznego stosunku do naszej planety. A przede wszystkim pokazać, jak ogromne ilości plastiku otaczają nas w codziennym życiu. Okazało się również, że segregacja odpadów nie jest wcale sprawą łatwą, ale przedszkolaki dzielnie do niej przystąpiły.

Oprócz tego wszystkie grupy wykonywały prace plastyczne i przestrzenne wykorzystując dostępne plastikowe opakowania. Na koniec wśród wesołej zabawy nie zabrakło też pokazu mody i ekologicznych piosenek.

Te nietypowe zajęcia pokazały dzieciom, jak dużo śmieci jest wokół nas i jak trudno je wszystkie posprzątać. Ta niecodzienna lekcja pozwoliła maluchom zrozumieć także, że stan całej naszej Planety zależy tylko od nas.


 

Arleta Łamaszewska


 


powrót do listy

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl