logo

ŚWIATOWY DZIEŃ ORIGAMI

data dodania: środa 28 października 2020

ŚWIATOWY DZIEŃ ORIGAMI

Origami to sztuka składania papieru pochodząca z Chin, rozwinęła się w Japonii i dlatego uważana jest za tradycyjną sztukę japońską. W czwartek 22 października dzieci z naszego przedszkola włączyły się w obchody Dnia Origami i poznały tajniki tej sztuki.

Dla dzieci origami to nie tylko sztuka składania papieru, ale też świetny sposób spędzania wolnego czasu. Origami rozwija ich wyobraźnię przestrzenną, myślenie twórcze, zdolności manualne oraz usprawnia spostrzegawczość. To dobre ćwiczenie relaksacyjne i wyciszające.

W czasie czwartkowych zajęć 22 października 2020 roku dzieci poznały historię origami i różne sposoby składania papieru. Po prezentacji dokonanej przez nauczycieli ochoczo przystąpiły do pracy i odtwarzały wcześniej pokazane wzory. Nasze przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem podeszły do zadania: ze skupieniem wysłuchały instrukcji nauczycieli i dzięki temu powstały piękne prace przestrzenne i płaskie, które wywołały uśmiech na twarzach naszych małych Talentów.
 

Efekty zajęć przeszły nasze najśmielsze oczekiwania, a piękne prace cieszą oko i są ozdobą naszych sal przedszkolnych.

 

 

Monika Wiśniewska


powrót do listy

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl