logo

ŚWIĘTO DYNI

data dodania: piątek 6 listopada 2020

ŚWIĘTO DYNI

W piątek 30 października 2020 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Dyni. W tym dniu wszystkie przedszkolaki były ubrane na pomarańczowo, a niektórzy przebrani w piękne dyniowe stroje. Dobra zabawa z konkursami trwała bardzo długo.

 

Święto Dyni rozpoczęliśmy od jej przywitania i zapoznania się z nią. Dzieci dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem, co można z niej przyrządzić oraz w jakich warunkach ona rośnie.

Wszystkie przedszkolaki chętnie brały udział w zabawach; na początek w dyniowych zawodach, w tym w dyniowych kręglach; był dyniowy slalom, przejażdżka specjalnym autem po farmie dyń oraz nie zabrakło dyniowych zabaw matematycznych czy rzutów do celu.

Dzieci wykonały w tym dniu piękne prace plastyczne takie jak: balonowe dynie, lampiony, dynie w formie 3D oraz dekorowały dynie na kształt misia.

 

Święto Dyni dla naszych przedszkolaków było bardzo wyjątkowe. Ten dzień pełen był niezapomnianych wrażeń i dobrej zabawy.

 

Na zakończenie dnia każdy przedszkolak otrzymał dyniową niespodziankę do domu.

 

Agata Haenel


 


powrót do listy

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl