logo

UCHEM RADIOWCA

data dodania: sobota 14 listopada 2020

UCHEM RADIOWCA

Mimo że ArtAndMusic nie może nas odwiedzać osobiście z racji reżimu sanitarnego; w zaistniałej sytuacji związanej z COVID-19 wykorzystaliśmy sprzęt multimedialny i audycja zatytułowana „Uchem radiowca” z cyklu Klub Małego Muzyka odbyła się on-line.

Przedszkolaki dowiedziały się, czym jest radio oraz stacja radiowa. Stwierdziły, że bardzo fajna jest praca lektora radiowego, który modulacją głosu może zmienić się z króla w księżniczkę, jak również w rycerza. Miały za zadanie wykonać modulację z tonu niskiego, jakim mówił król, do wysokiego tonu królewny. Zadanie okazało się świetną zabawą logopedyczną. Sprawiło wiele radości i uśmiechu na twarzy.

Interesującą rolę w radiu pełni również dźwiękowiec, który zapewnia i dba o jak najlepsze efekty dźwiękowe. Dzieci dowiedziały się, że nie tylko w kuchni wykorzystuje się mikser, ale także w radiu. Chociaż wyglądem nie przypomina tego kuchennego, to zapewnia on odpowiedni dźwięk. Na koniec zostały przedstawione przedmioty, które można wykorzystać w radiu, aby uzyskać określone dźwięki tak, by słuchacze mogli sobie wyobrazić daną sytuację, np. schodzenie księżniczki po schodach, gotującą się wodę w garnku oraz odgłosy żab w mokradłach.

Kiedy już wszystkie dzieci poznały, jak pracuje i funkcjonuje radio, skupiły się na słuchowisku pt. „O smoku z parzydełkami i rycerzu z rumiankiem.” Mali słuchacze byli bardzo zafascynowani całą otoczką związaną z radiem. Z zaciekawieniem wysłuchali historii niezwykłego smoka i z przyjemnością wykonali zadania z kart pracy, które przypisane były do tej audycji.

Anna Styczyńska


powrót do listy

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl