logo

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

data dodania: czwartek 26 listopada 2020

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie niektóre z nich. W dzisiejszym świecie, w dobie wszechobecnego Internetu szczególnie warto przypominać dzieciom dawne klasyczne utwory.

 

Niestety, są one coraz częściej wypierane przez współczesne bajki animowane. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują bardzo ważne prawdy życiowe.

Dzień Postaci z Bajek w naszym przedszkolu obchodziliśmy w czwartek 5 listopada. W tym dniu dzieci miały okazję przebrać się w swoje ulubione bajkowe i kolorowe stroje. Było dużo wspólnej zabawy, rozwiązywania zagadek, tematycznych quizów oraz prac plastycznych związanych z wybranymi bohaterami znanych nam bajek. Na zakończenie tak pięknego i magicznego dnia nie zabrakło również tańców do bajkowych piosenek. Było bardzo wesoło, a ten dzień dostarczył nam wiele pozytywnych emocji. Bajkowe przedpołudnie dało przedszkolakom wiele optymizmu i radości, a uśmiech na ich twarzach był najlepszym tego dowodem.

 

Święto wszystkich bajkowych bohaterów to z pewnością doskonały moment, aby nauczyć najmłodszych rozróżniać dobro od zła, a także prawidłowych postaw niesienia pomocy innym, ponieważ bajki nie tylko rozweselają i bawią, ale także uczą i wychowują.

 

 

Agnieszka Owczarzak


powrót do listy

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl