logo

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

data dodania: czwartek 26 listopada 2020

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

We wtorek 10.11.2020 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu Narodowe Święto Niepodległości, które wypada 11 listopada. Jest to jedno z najważniejszych świąt państwowych, dlatego przedszkolaki uczciły ten dzień w wyjątkowy sposób.

 

Podniosłość tego dnia dzieci podkreśliły galowym strojem oraz kotylionami w barwach narodowych.

Aby zapoznać się bliżej z historią Dnia Niepodległości, każda grupa w swojej sali wysłuchała wierszy oraz pieśni związanych z tym świętem. Przedszkolaki wykonały najróżniejszymi metodami przepiękne tematyczne prace.

W tym roku wzięliśmy udział w dwóch patriotycznych akcjach. Pierwsza - ,,Żywa flaga Polski” została zorganizowana przez Urząd Miasta i Gminy Nekla. Zadaniem każdej z grup przedszkolnych było wykonanie polskiej flagi z białych oraz czerwonych balonów. Przedszkolaki bardzo się zaangażowały, a efekty końcowe były zaskakujące, wszystkie pomysły zasługują na wyróżnienie i podziw za ogromną kreatywność.

Nasze dzieci spisały się na medal również w kolejnym przedsięwzięciu. Ważnym aspektem w tym dniu był udział w corocznej akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej - ,,Szkoła do hymnu”. Każda grupa z należytą czcią odśpiewała ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Za udział w tym projekcie nasze przedszkole otrzymało pamiątkowy dyplom.

 

Dzięki zaangażowaniu w obchody Święta Niepodległości kształtujemy pozytywne postawy przedszkolaków oraz rozbudzamy uczucia patriotyczne już od najmłodszych lat.

 

Sandra Bilak

 


powrót do listy

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl