logo

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

data dodania: wtorek 8 grudnia 2020

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

Wigilia Św. Andrzeja, czyli popularne Andrzejki, od dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Dawniej uważano, że listopad to miesiąc magiczny, niezwykły, właśnie dlatego wszyscy ludzie wykorzystywali ten czas na przepowiadanie przyszłości, a panny pragnęły odgadnąć, jaki będzie ich przyszły mąż.

30 listopada 2020 roku w Przedszkolu Akademia Talentów przeżywaliśmy taki dzień, w którym dzieci przyszły ubrane w piękne stroje. Były śliczne księżniczki, magicy, kolorowe wróżki, znalazły się również kotki i nietoperze. Panie były przebrane za czarodziejki, co dzieciom bardzo się spodobało. Sale, które każdego dnia służą do zabawy i nauki nagle, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zamieniły się w tajemnicze miejsce pełne świec, balonów i papierowych dekoracji. Przy zgaszonym świetle i blasku świec, gdy magia zaczęła unosić się w powietrzu, rozpoczęliśmy ekscytujący czas wróżb i tańców. Przyszłość przepowiadana była na wiele sposobów; było losowanie karteczek z przyszłymi zawodami, przekłuwanie serc z imionami sympatii, "wędrówka butów" i wiele innych ekscytujących zabaw.

Czy przepowiednie się spełnią? Czas pokaże. Pewne jest jednak to, że wróżby przyniosły dzieciom wiele radości i uśmiechu.

Monika Wiśniewska

 


powrót do listy

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl