logologo

WIGILIA W PRZEDSZKOLU

data dodania: czwartek 21 stycznia 2021

WIGILIA W PRZEDSZKOLU

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy
i przeżywamy go uroczyście w domach jak i w naszej ,,przedszkolnej rodzinie”. W Akademii Talentów, jak co roku, dzieci przez cały okres przedświąteczny poznawały tradycje i zwyczaje oraz chętnie i aktywnie uczestniczyły w przygotowaniach: wykonywały dekoracje oraz ozdabiały pierniczki.

 

We wtorek 22 grudnia dzieci z wszystkich grup zasiadły wspólnie z paniami do wigilijnych stołów, na których nie zabrakło oczywiście tradycyjnych polskich dań oraz słodkości. W każdej z sal rozbrzmiewały dźwięki kolęd i pastorałek. Oprócz pięknych życzeń było wiele serdeczności, a z twarzy dzieci przez cały dzień nie znikał uśmiech. Dla przedszkolaków bardzo ważnym elementem tego dnia były odwiedziny Gwiazdora, który w tym roku pozostawił nam prezenty pod choinką. Radość dzieci z otrzymanych upominków była ogromna.

Każda z grup z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotowała świąteczny występ, dzieci zaangażowały się w to całym sercem oraz włożyły w to mnóstwo pracy. Mogliśmy wysłuchać pięknych świątecznych piosenek i wierszyków, obejrzeć cudowne przedstawienia oraz tradycyjne jasełka. Ten wyjątkowy dzień wprowadził nas w świąteczny nastrój i pozwolił poczuć klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 

Sandra Bilak


powrót do listy

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl