logologo

Dzień Kota

data dodania: czwartek 25 lutego 2021

Dzień Kota

17 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kota. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane w ciemnych kolorach. W czasie zajęć przedszkolaki zdobyły wiele nowych informacji o swoich pupilach.

 

Przedszkolaki zapoznały się m.in. z ilustracjami przedstawiającymi różne rasy kotów. Dowiedziały się również o sposobach karmienia, wyrażania ich emocji, pielęgnacji oraz ich przyzwyczajeniach. Utrwaliły wygląd i zastosowanie przedmiotów służących do opieki i zabawy nad kotami. Przypomnieliśmy sobie również bajkowe koty - te znane, jak i te mniej znane. Mogliśmy wysłuchać ciekawych wierszy oraz piosenek o naszych czworonożnych przyjaciołach.

Z tej okazji wszystkie grupy przedszkolne wzięły udział w przeróżnych kocich zabawach, takich jak: koci spacerek, nawijanie kłębka wełny, naśladowanie kocich zachowań, czołganie się pod liną, koci grzbiet i wiele innych. Przedszkolaki wykonały przepiękne prace plastyczne przedstawiające koty. Dzieci użyły do tego różnych materiałów takich jak balony, talerzyki papierowe, płyty CD. Każdy przedszkolak wykonał również własną maskę kota. Efekty ich prac były zdumiewające.

Podczas całego tego dnia nie zapomnieliśmy o tym, że najważniejszym celem tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi i uwrażliwienie na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Dzień ten był pełen wrażeń, wszystkie przedszkolaki chętnie uczestniczyły we wszystkich zabawach, świetnie się bawiły i długo będą miały ten dzień w pamięci.

 

Sandra Bilak


 


powrót do listy

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl