logologo

DZIEŃ KOBIET

data dodania: poniedziałek 22 marca 2021

DZIEŃ KOBIET

Dzień Kobiet świętowaliśmy w naszym przedszkolu w dniach 8 – 9 marca. Swoje święto obchodziły wszystkie kobiety, zarówno te duże jak i – małe. Dzień Kobiet to była kolejna okazja do tego, aby przedszkolaki wzięły udział w ciekawych i fantastycznych zajęciach.

 

W każdej grupie dzieci świętowały nieco inaczej. Grupy młodsze, jak Sportowcy i Naukowcy, nawiązały w obchodach Dnia Kobiet do znanych bajkowych księżniczek. Nie zabrakło dobrze znanej zabawy w ciuciubabkę, rysowania oraz ozdabiania papierowego zamku królewskiego, który stał się idealnym tłem do pamiątkowych zdjęć.

W grupie Artystów dziewczynki wcieliły się w superbohaterki dnia codziennego. Zajęcia pozwoliły przybliżyć dzieciom specyfikę różnych zawodów – niekiedy nawet tych rzadko wykonywanych przez kobiety.

Kwiatowy Dzień Kobiet królował u Plastyków. Dzieci utrwalały informacje o różnych kwiatach, brały udział w zajęciach plastycznych oraz przypomniały sobie liczne piosenki związane z wiosną oraz kwiatami.

Muzycznie i tanecznie w stylu pin-up zrobiło się w sali Malarzy. Przy dźwiękach znanych i lubianych utworów wirowały pary przedszkolaków. Chłopcy okazali się prawdziwymi dżentelmenami i pomagali dziewczynkom we wszystkim.

Z kolei Muzycy zorganizowali swoim koleżankom Dzień Kobiet w stylu hawajskim. Przygotowali domowe SPA z egzotycznymi kosmetykami oraz fotobudkę w rajskim klimacie.

 

W każdej grupie na koniec świętowania dzieci zostały obdarowane prezentami, a dziewczynki dodatkowo kwiatami oraz laurkami przygotowanymi specjalnie na tę okazję przez ich kolegów.

 

Anna Stanikowska


powrót do listy

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl