logologo

ŚNIADANKO WIELKANOCNE

data dodania: poniedziałek 12 kwietnia 2021

ŚNIADANKO WIELKANOCNE

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijaństwa mające bogatą tradycję i  liczne obrzędy. Jednym z nich jest uroczyste śniadanie, które poprzedza składanie sobie życzeń oraz dzielenie się jajkiem.

W naszym przedszkolu również ta tradycja jest kultywowana. W piątek 26 marca 2021r. - jak co roku - odbyło się uroczyste Śniadanko Wielkanocne. Ten szczególny dzień miał dla nas wszystkich wyjątkowy charakter. Nasze wspaniałe przedszkolaki ubrały się w przepiękne odświętne stroje. Dzieci śpiewały piosenki świąteczne i bawiły się w zabawy związane z tradycjami wielkanocnymi. Zwieńczeniem licznych opowieści o świątecznych zwyczajach było wspólne śniadanie. Na świątecznym stole nie mogło zabraknąć jajka, szyneczki, kiełbaski, baranka z masła, babki oraz przeróżnych stroików z bazi i bukszpanu. Śniadanie przebiegło w miłej i ciepłej atmosferze, a zaraz po nim nasze przedszkolaki otrzymały drobne upominki od Zajączka.

W okresie przedświątecznym odwiedził nas również nekielski Zajączek z życzeniami i słodyczami od Pana Burmistrza, Karola Balickiego. Dzieci bardzo ucieszone niespodzianką chętnie fotografowały się z tym Zajączkiem.

Tak przemiłe świąteczne wspomnienia z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci.


 

Agnieszka Owczarzak


powrót do listy

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl