logologo

DZIEŃ ZIEMI

data dodania: środa 28 kwietnia 2021

DZIEŃ ZIEMI

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas.” (Florian Plit) Światowy Dzień Ziemi obchodziliśmy w naszym przedszkolu - jak co roku - 22 kwietnia.

 

W trakcie obchodów Dnia Ziemi odbywa się na całym świecie wiele ciekawych akcji promujących dbanie o środowisko. Co ważne, włączają się w nie, oprócz dorosłych, również dzieci. Dlatego my, społeczność Akademii Talentów, także przyłączyliśmy się do tego przedsięwzięcia, ponieważ już od najmłodszych lat uczymy dzieci ochrony środowiska oraz kształtujemy postawy proekologiczne.

 

W czwartek 22 kwietnia w każdej grupie przedszkolnej królowały kolory Ziemi: niebieski oraz zielony. Podczas zajęć w tym wyjątkowym dniu dzieci utrwalały zdobytą dotychczas wiedzę oraz zdobywały nową poprzez liczne doświadczenia i eksperymenty. Dzięki temu dowiedziały się, jak jeszcze można dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Zdobyte informacje przedszkolaki mogły wykorzystać m.in. w czasie zabaw edukacyjnych i wykonywania prac plastycznych.
 

Monika Wiśniewska


powrót do listy

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl