logologo

DZIEŃ PATRIOTY

data dodania: czwartek 6 maja 2021

DZIEŃ PATRIOTY

Za nami święta majowe, które zajmują szczególną rolę w historii Polski. Wszystkie grupy przedszkolne włączyły się w przygotowania do nich już w piątek 30 kwietnia. Uroczyste stroje, prace plastyczne w barwach narodowych, a także śpiew okolicznościowych pieśni wyrażają szacunek i miłość do Ojczyzny.
 

1. maja świętujemy zawsze Międzynarodowy Dzień Pracy, wprowadzony w 1889 r. w Chicago; 2. maja - Dzień Flagi Państwowej obchodzony od 2004 roku; natomiast 3. maja – 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji z 1791 roku regulującą ustrój prawny naszego kraju.

Przełom kwietnia i maja jest to zawsze ważny okres na kształtowanie u dzieci wspólnoty narodowej i postawy patriotycznej. Aby uczcić zbliżające się święta, nasze przedszkole zostało udekorowane biało-czerwonymi elementami. Przedszkolaki w tygodniu poprzedzającym święta narodowe wyklejały godła, malowały flagi i uczyły się piosenek patriotycznych. Starsze dzieci zapoznały się z mapą Polski, na której odbyły ciekawą podróż od morza do Tatr. Z dużym zainteresowaniem  wysłuchały legendy o Warsie i Sawie i Smoku Wawelskim.  Angażując dzieci do takiej aktywności chcemy, by od najmłodszych lat pielęgnowane były wartości  narodowe, by były dumne z tego, że mamy swoje tradycje, symbole i święta. Dla podkreślenia  wagi tego dnia dzieci przybyły do przedszkola w odświętnych strojach, do których panie przywiesiły biało-czerwone kotyliony. Potem wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy.

Majowe święta były dla dzieci lekcją przypomnienia, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.

 

Arleta Łamaszewska


powrót do listy

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl