logologo

DZIEŃ KOSMOSU

data dodania: środa 9 czerwca 2021

DZIEŃ KOSMOSU

Dnia 19 maja obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kosmosu. Święto to zachęciło nas do zgłębiania tajemnic wszechświata, dzięki temu dzieci wzbogaciły swoją wiedzę i słownictwo o wyrazy związane z tematem kosmosu i wszechświata.

Głównym celem zajęć było zdobycie wiadomości o przestrzeni kosmicznej. Dzień ten stał się istną, kosmiczną zabawą. Przedszkolaki poznały wszystkie planety Układu Słonecznego, wiedzą ile ich jest, a co niektórzy potrafią wymienić ich nazwy. Dowiedziały się również, kim jest astronauta oraz czym się zajmuje, poznały również nazwiska pierwszych ludzi w kosmosie. Dzieci obejrzały najróżniejsze fotografie, makiety, filmy na których przedstawiony był wszechświat oraz pojazdy kosmiczne poruszające się w nim. Rozwiązywaliśmy także zagadki dotyczące przestrzeni kosmicznej.

Przedszkolaki ze wszystkich grup wykonały przeróżne prace plastyczne. Mogliśmy podziwiać między innymi galaktykę zamkniętą w słoiku, którą dzieci zabrały do domu. Dzieci zaprojektowały także swoje własne statki kosmiczne oraz wykonały ufoludki z użyciem płyt CD. Dzień ten zapewnił nam wiele wrażeń; od teraz kosmos nie ma przed nami żadnych tajemnic.

Sandra Bilak


powrót do listy

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl