logologo

POWITANIE WIOSNY

data dodania: środa 30 marca 2022

POWITANIE WIOSNY

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęły się kilka dni wcześniej. Dzięki sprzyjającej pogodzie dzieci szukały oznak i zwiastunów wiosny podczas spacerów.

Z zaciekawieniem słuchały opowiadań o "kluczach" żurawi na niebie, o "kotkach" na wierzbie i mozolnej pracy mrówek w lesie. Dzieci poznały piosenki i wiersze o wiośnie. Wykonały swoje pierwsze wiosenne prace plastyczne przedstawiające krokusy, tulipany i bociany.

Swoje świętowanie przedszkolaki rozpoczęły wraz z pojawieniem się Pani Wiosny, która obdarowała je kolorowymi opaskami. Dzieci natomiast, by uświetnić ten dzień przygotowały wraz z rodzicami przepiękne kolorowe stroje oraz wiosenne kapelusze. W ten sposób przedszkolaki chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku. Na zakończenie tej niecodziennej wizyty zaśpiewały wraz z Panią Wiosną piosenkę o słoneczku zapraszając Ją do nas również za rok.

Pierwszego Dnia Wiosny dzieci dowiedziały się także o znaczeniu wody dla zdrowia ludzi, zwierząt i roślin, ponieważ 22 marca to Światowy Dzień Wody. Te zajęcia miały na celu rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące zasoby wody pitnej. Jednak najwięcej frajdy sprawiły maluchom doświadczenia z wodą, w których mogły uczestniczyć. Każde z dzieci zrobiło "burzę" w szklance wody, bąbelki za pomocą słomki. Sprawdzili, jaka jest rozpuszczalność niektórych substancji i jak można wyczarować tęczę na talerzu.

Dzieci dowiedziały się również, skąd się bierze deszcz i uczyły się rozpoznawać jego odgłosy.

Były to bardzo ciekawe zajęcia przepełnione świetną zabawą, które na długo pozostaną w pamięci dzieci. Przedszkolaki będą jeszcze lepiej znały znaczenie wody w ich życiu.

 

Arleta Łamaszewska


powrót do listy

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl