logologo

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

data dodania: środa 18 maja 2022

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

W naszym przedszkolu 26.04.2022 r. obchodziliśmy promujący czytelnictwo Światowy Dzień Książki. W tym dniu wszystkie dzieci dowiedziały się, jak powstają książki, z jakich elementów się one składają oraz jak należy o nie dbać. Przedszkolaki brały udział w licznych zajęciach i tematycznych zabawach.

Nasze małe Talenty nie tylko poszerzyły swoją wiedzę na temat powstawania książek, ale również poznały zawody, które są z nimi związane. Przedszkolaki wybrały się również na krótką wycieczkę do Oddziału Dziecięcego Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Nekla. Miały okazję zobaczyć, jak wygląda praca pani bibliotekarki. Na miejscu wzięły udział w specjalnych warsztatach, w czasie których tworzyły flagi kontynentów i dmuchawce oraz malowały na szkle. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się, jak można wypożyczyć książeczki, jak z nich korzystać oraz mogły zrelaksować się w specjalnym kąciku czytelniczym. Po warsztatach Pani Bibliotekarki poczęstowały dzieci pysznym popcornem, a przedszkolaki wręczyły podziękowania za zorganizowania zajęć.

W kolejnych dniach do przedszkola zaprosiliśmy Mamy naszych kochanych przedszkolaków, które również opowiadały o pracy bibliotekarza; zachęcały do lektury opowiadań, bajeczek i wierszy. Czytały ciekawe i zabawne utwory, które rozbudzały ciekawość dzieci, ale i uczyły tego, jak należy poprawnie postępować w różnych codziennych sytuacjach.

Z okazji Dnia Książki dzieci wspólnie z paniami przygotowywały i rozbudowywały grupowe kąciki czytelnicze oraz wykonywały wiele interesujących prac plastyczno-technicznych. W akcję czytania Misiowi Horacemu zaangażowała się najmłodsza z naszych grup wiekowych. Muzycy wspaniale dokumentowali swój czas spędzony z książkami w domu – wklejali do Księgi swoje zdjęcia, wykonywali ilustracje do przeczytanych książeczek.

Bardzo nas cieszy, że dzieci z takim entuzjazmem sięgają do książeczek. Mamy nadzieję, że rozbudzona w najmłodszym wieku chęć do czytania będzie rozkwitała w kolejnych etapach życia naszych przedszkolaków.

Agata Haenel


powrót do listy

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl