logologo

DZIEŃ PIELĘGNIARKI

data dodania: środa 25 maja 2022

DZIEŃ PIELĘGNIARKI

W czwartek 12 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pielęgniarki. Tego dnia nasze przedszkole odwiedziła Pani Krystyna Kozłowska,  która sprawuje opiekę medyczną nad naszymi dziećmi.

Spotkanie miało na celu uświadomienie przedszkolakom, jak ważna jest dbałość o zdrowie i odpowiednia higiena. Pani pielęgniarka przygotowała krótką pogadankę na temat profilaktyki zdrowotnej i opowiedziała dzieciom, na czym polega jej praca. Jednak największą ciekawość wśród przedszkolaków wzbudziło wyposażenie nesesera pielęgniarskiego. Nasi milusińscy chętnie oglądali strzykawki, bandaże, gaziki i termometr. Próbowali również pod czujnym okiem Pani Krystyny przeprowadzić badanie, a także słuchać z użyciem stetoskopu bicia serduszka. Wszyscy z radością bawili się tymi akcesoriami.

Na zakończenie spotkania wykonano pamiątkowe zdjęcia i dzieci zostały obdarowane naklejkami oraz innymi upominkami związanymi z zawodem pielęgniarki.  Składamy serdeczne życzenia i podziękowania  za poświęcenie i oddanie naszym dzieciom. Dziękujemy, Pani Krysiu!

Arleta Łamaszewska


powrót do listy

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl