logologo

POŻEGNANIE MALARZY

data dodania: sobota 15 października 2022

POŻEGNANIE MALARZY

"Śmiało płyń pod prąd, na nieodkryty ląd"- słowami piosenki Marty Podulki pożegnaliśmy Absolwentów z grupy Malarze, w środę 22 czerwca br. Nasze Przedszkolaki wystąpiły dla zgromadzonych rodziców oraz zaproszonych gości.

Uroczystość Pożegnania Przedszkolaków rozpoczęła się rejsem do pięciu portów. W każdym z nich przypomnieliśmy sobie chwile i emocje, które towarzyszyły Malarzom przez ostanie kilka lat podczas wędrówki przez edukację przedszkolną. Na samym początku Malarze documowali do Portu Wspomnień - to właśnie w nim przypomnieli sobie o wszystkich zabawach, balach, ale także o pilnej nauce ze swoich podręczników. Następnie wyruszyli na statku do Portu Nadziei, gdzie była mowa o niespodziewanej rozłące spowodowanej przez pandemię, lecz dzięki wzajemnemu wsparciu - jak to Malarze - dumni i z nadzieją zerkają w przyszłość. Trzeci Port Miłości przypomniał Malarzom o różnorodnej pomocy, którą nieśli dla wszystkich potrzebujących - pomocy dla schronisk czy udziałów w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Kolejny odwiedzony Port Wrażliwych Serc mówił o tym, że Przedszkolaki nauczyły się współczuć, szanować i kochać.. "Jesteśmy na drobne zło małym lekiem, bo wiemy, jak być dobrym człowiekiem". Ostatni odwiedzony Port Marzeń podsumował całą wędrówkę Malarzy.

Po części artystycznej Pani Dyrektor mgr Angelika Kurzawa złożyła serdeczne życzenia dzieciom oraz wręczyła dyplomy, podziękowania trafiły również w ręce rodziców za wieloletnie zaangażowanie w życie Akademii Talentów. Oczywiście, nie mogło zabraknąć niespodzianek od wychowawczyni Pani mgr Marzeny Nowaczyk, jak i od Rady Rodziców. Na koniec w imieniu młodszej grupy Muzyków, przemówiła Pani mgr Anna Łatas i wręczyła dzieciom wraz z Panią Arletą Łamaszewską kolejne upominki.

Po części oficjalnej na wszystkich gości czekał słodki poczęstunek. Było wiele pamiątkowych zdjęć, uścisków i wzruszeń. Ten dzień napewno pozostanie w pamięci każdego uczestnika uroczystości. Naszym absolwentom życzymy wielu sukcesów w szkole oraz samych radosnych wspomnień związanych z naszym przedszkolem.

Weronika Szczecińska


 


powrót do listy

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl