• Kontrast
  • Wielkość czcionki
  • A-
  • A
  • A+
logo logo
Godło Polski
DZIEŃ MUZEÓW

DZIEŃ MUZEÓW

Dodano: czwartek 23 maja 2024

Dnia 17.05.2024 r. w naszym przedszkolu był obchodzony Dzień Muzeów. W tym dniu wszystkie przedszkolaki wybrały się na wycieczkę autokarową do pobliskiego Giecza.

Jest to mała i spokojna wielkopolska miejscowość, ale była świadkiem historycznych wydarzeń sprzed 1000 lat. W Gieczu znajduje się Rezerwat Archeologiczny. Na terenie tej osady dzieci odbyły warsztaty edukacyjne. Mogły w ten sposób przenieś się w czasie, by zobaczyć, jak wyglądało życie naszych średniowiecznych przodków. Na zajęciach zobaczyliśmy przedmioty, które służyły naszym przodkom w codziennym życiu, jak przygotowywano posiłki, jak spędzano wolny czas.

Przedszkolaki odwiedziły również warsztat garncarza, gdzie mogły zapoznać się ze znaczeniem gliny w średniowieczu. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się, kto i na jakie zwierzę mógł polować. Poza tym zobaczyły średniowieczne stroje i ozdoby oraz z czego je wykonywano. Na podstawie zdobytej wiedzy podczas warsztatów archeologicznych przedszkolaki namalowały farbami piękny duży plakat przedstawiający życie naszych przodków.

Wycieczka do Giecza bardzo podobała się dzieciom i z pewnością jeszcze tam kiedyś pojadą.

Joanna Plamowska


 


Galeria zdjęć