• Kontrast
  • Wielkość czcionki
  • A-
  • A
  • A+
logo logo
Godło Polski
EKSPERYMENTY Z SUCHYM LODEM

EKSPERYMENTY Z SUCHYM LODEM

Dodano: piątek 24 maja 2024

W środę 22 maja 2024 r. przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w niezwykłych warsztatach przygotowanych przez Centrum Innowacyjnej Edukacji, których tematem był "Suchy Lód - Dymiące Show".

Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób powstaje suchy lód, który jest dwutlenkiem węgla w stanie stałym, a jego temperatura to -80 stopni Celsjusza i bardzo wolno się topi. Przedszkolaki mogły go zobaczyć w styropianowym pudle, bo tak się go przewozi. Przedszkolaki obserwowały i brały czynny udział w eksperymentach z zimną, ciepłą i gorącą wodą zabarwioną na różne kolory. Wkładały po kilka kostek do karafek i sprawdzały, co będzie się działo - a każda z nich topiła się i dymiła w innym tempie. Dzieci patrzyły także jak pompował się balon za pomocą suchego lodu. Jednak szczególne zainteresowanie wśród przedszkolaków wzbudziła "dymiąca chmura", która powstała w naczyniu z połączenia wrzątku i suchego lodu. Fajny również był "bańkowy wulkan" i zamrażanie róż w suchym lodzie. Na koniec dzieci skosztowały pysznego soku, oczywiście w połączeniu z suchym lodem.

Wszystkie przedszkolaki z Akademii Talentów były zachwycone warsztatami, gdyż mogły przenieść się w magiczny i zarazem naukowy świat.
 

Magdalena Sikorska


Galeria zdjęć